Eyeliner Uygulaması

Eyeliner Uygulaması

Makyaj yaparken eyeliner nasıl çekilir, eyeliner nasıl düzgün çekilir sorusu herkes için önemlidir. Profesyonel ellerde kolayca eyeliner çekilirken aksi durumda bu iş, biraz zor olabilir. Aslında doğru malzemeyle ve doğru kullanım şekliyle o kadar da zor değil.

 

Etkileyici bir makyajın en önemli parçalarından biri eyelinerdır. Eyeliner, göz kapağı çizgisi üzerine çekilen ve gözleri daha çekik (badem göz) gösteren, böylece hem daha çekici daha dinç bir bakış etkisi yaratan hem de göz makyajının etkileyiciliğini arttıran bir unsurdur. Şişe içinde sıvı olarak ya da kalem gibi kullanılan eyeliner çeşitleri bulunur. Ayrıca bir boya paleti içinde olan ve fırça yardımıyla sürülen eyeliner çeşitleri de çok kullanışlıdır.

 

Eyeliner’la Makyajın Etkisini Arttırın!

Makyaj yapmak, sanıldığı gibi yeni bir kavram ya da yaşadığımız yüzyıla özgü bir trend değil. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki insanlık ver olduğundan beri doğadaki renkleri yüzüne uygulayarak daha iyi görünmek, daha çok dikkat çekmek ya da diğerlerinden ayrışmak istiyor. Bugün kadınların daha güzel görünmek üzere yaptıkları makyaj için onlarca farklı makyaj malzemesi markası var. Peki, makyaj malzemesi alırken nelere dikkat etmek gerekli ve makyaj malzemesi seçimi nasıl olmalı?

Makyaj Malzemesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Makyaj malzemesi seçimi asla gelişi güzel yapılmamalıdır. Ten rengi, gündelik yaşam biçimi ve göz ya da saç rengi de dikkate alınmalıdır. Her makyaj malzemesinin dokusu ya da renk tonu herkeste aynı şekilde görünmez çünkü. Başka bir deyişle makyaj malzemelerinin kişide yarattığı etki, değişkendir. Dünyanın en tanınmış makyaj ustalarının farklı dergilere verdiği röportajlardan yararlanarak bir derleme yaptık. Birkaç madde ile dikkat edilmesi gerekenleri açıklayalım:

 

  • Teniniz çok koyu esmerse allık ve far renkleriniz biraz belirgin olmalıdır. Ancak göz altı kapatıcısı ve fondöten çok açık olmamalıdır.
  • Ten renginiz beyaz ise kapatıcı olarak koyu renkler kullanıp boyun ve ellerle tezat yaratmayın. Kapatıcıyı iki kat uygulayın. Allık ve farlarda daha hafif tonları tercih edin.
  • Renkli gözlerin rengini daha belirgin kılmak için toprak renklerindeki farlar daha uygun seçimdir.
  • Gündelik hayatta sportif ve rahat bir yaşantınız varsa toprak rengi far seti, kolay uygulanan göz kalemi, şeftali tonlarında allık ve ruj idealdir.
  • Tüm malzemelerin birbiri ile uyumlu olmasına da özen göstermelisiniz.

 

 

Eyeliner Uygulamak Zor mu?


Eyeliner çekmenin kolay bir yolu var mı diyorsanız, bakışları daha belirgin kılan bu ürünleri uygularken gözünüzü dış uçtan yukarı doğru çektirin. Böyle gergin haldeyken kirpik bitimlerinden itibaren kesinti yapmadan eyelinerı çekin ve gözünüzü eyeliner kuruyana kadar gergin tutmaya devam edin.

 

Göz Farı İle Eyeliner Uygulaması Nasıl oluyor?


Eğer yine de “ben her gün bunu yapamam, çok zor” diyorsanız; siyah ya da acı kahve göz farı alın. İnce far fırçası ile kirpik diplerine uygulama yapın. Çok doğal bir etki elde edeceksiniz.

DİĞER Bilgi