MİCROBLADİNG UYGULAMASI

MİCROBLADİNG UYGULAMASI

MİCROBLADİNG KAŞ NEDİR?

Estetiğin başlangıç noktası kaştır dersek yanılmış olmayız. Bu sebeple kadınların en çok ihtiyaç duyduğu kalıcı makyaj uygulamalarının başında microblading yer almaktadır. Microblading işlemi , kişiye uygun renk ve doğal boyalar ile kıl efekti verilerek, en ince kıl şeklini, kaş dizaynında alabildiğimiz yöntemdir. 

MİCROBLADİNG KALICI BİR İŞLEM MİDİR?

Microblading işleminin 5-6 ay süre ile kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Microblading işleminde kalıcılığı etkileyen faktörlerde vardır. Kişinin cilt yapısı. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz  kalıcılık süresi kısalabilir ve revize işlemi gerekebilir.

MİCROBLADİNG İŞLEMİ KAŞ DÖKER Mİ, ZARARLI MIDIR?

Microblading işlemi kaş dökmez ve herhangi bir zararı yoktur. Önemli olan doğru tekniği kullanmaktır. Aksine, günlük hayatta kaşlarımızı doldurmak için destek aldığımız ve her gün kullanmak zorunda kaldığımız makyaj malzemelerinin zararı daha fazladır. ‘’Ama benim kaşım microblading sonrası çok kötü oldu, çit çizilmiş gibi, şekli de hiç güzel değil! Kaşlarım dökülüyor. İğrenç bir uygulama’’ diyorsanız bu microblading işleminin değil, uygulamayı yapan kişinin hatasıdır. Her şey de olduğu gibi burada da en önemli olan şey uygulamayı yapan kişinin uzman olması. Tecrübesiz ve sağlık prosedürlerine uymayan yerlerden ve kişilerden uzak durmalısınız.

MİCROBLADİNG ACILI BİR İŞLEM MİDİR?

Microblading işlemi öncesinde yapılan anestezi kreminin etkisiyle, acı hissetmeniz neredeyse imkansız.. Şunu da çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki microblading, doğru teknik ve aparatlar ile bıyık ve kaş alımından daha ağrısız bir işlemdir. Yaptığımız işlemleri göz önüne aldığımızda kimse o sedyeden ‘’çok acıdı yaaaa, devam etmek istemiyorum!’’ deyip kalkmadı..

MİCROBLADİNG SONRASI KAŞLARIM ÇOK KOYU OLDU, NE YAPMALIYIM?

Microblading işlemi yapıldıktan sonra; kızarıklık, şişlik ve koyuluk olması oldukça normaldir. Endişe edilecek bir durum yoktur. Akan boyalar sonrasında microblading işleminde istediğimiz renk ortaya çıkacaktır. Küçük bir sabırla oluşan güzel sonucu birlikte görebileceğiz.

MİCROBLADİNG SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Microblading işlemi sonrası;

-En az 3 gün su ile temas kesinlikle edilmemelidir. Su ile temas microblading işleminin kalitesini ve dayanıklılık süresini azaltır.

-Deniz, sauna, solaryum gibi etkinlikleri de 1 hafta süreyle ertelemeniz gerekecektir.

 Bu küçük kurallar, daha güzel bir sonuç için sizlerin de ufak bir yardımınıza ihtiyacımız olduğunun göstergesidir.

4D ANATOMİK KADIN KAŞ TASARIMININ MİCROBLADİNG UYGULAMASINDAN FARKI NEDİR?

4D anatomik kadın kaş tasarımı, microblading işleminden farklı olarak tamamen kişiye özeldir. Başkasında göremeyeceğiniz, yüz anatominize uygun kaş tasarımıdır. Bir diğer farkı ise kalıcılık süresinin microblading işlemine göre 4 kat daha dayanıklı olmasıdır. 4D anatomik kadın kaş tasarımında uygulama sonrası açılma olurken renk değişimi kendi kaş renginizin bir alt tonundadır. Teknik olarak farkı ise, microblading de kullanılan iğnelerin kalınlığı micro boyutta iken, 4D anatomik kaş tasarımında kullanılan iğnelerin boyutu nano boyuttatır ve nano teknolojiden destek almaktadır. Yanısıra kullanılan pigmentler tamamen doğal kök boyalar kullanılarak yapılan bir işlemdir.  Uygulama esnasında herhangi bir kanama olmaz. Microbladingde, işlem sonrası oluşan koyuluk 4D anatomik kaş tasarımında olmaz. Günlük hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. 4D anatomik kadın kaş tasarımı ile doğallığın sınırlarını zorluyoruz.

DİĞER Bilgi